26 lipiec
1099 dni temu Czytaj więcej

GOŚCIE SPECJALNI W TĘŻNI SOLANKOWEJ UZDROWISKA KONSTANCIN ZDRÓJ S.A.

Uzdrowisko Konstancin Zdrój z przyjemnością infromuje, że w dniu 24.07.2013 roku tężnię solankową odwiedzili specjalni goście.

Uzdrowisko zagwarantowało bezpłatny wstęp i pobyt w swoim inhalatorium grupie niepełnosprawnych intelektualnie dzieci z Zespołu Placówek Szkolno - Wychowawczo - Rewalidacyjnych Nr 1 w Warszawie.

Podopieczni wraz z opiekunami przyjechali do nas w ramach akcji "Lato w Mieście". Uzdrowisko Konstancin Zdrój S.A. zdając sobie sprawę ze zbawiennego wpływu mikroklimatu tężni, stara się wspierać takie inicjatywy, przyczyniając się do poprawy zdrowia i samopoczucia odwiedzających osób.

Niewątpliwą przyjemnością i satysfakcją z podejmowanych inicjatyw jest dla nas również wywołanie choćby jednego uśmiechu na twarzy dziecka.

29 maj
1157 dni temu Czytaj więcej

UMOWA Z SAMORZĄDEM WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO PODPISANA

W dniu 28.05.2013 nastąpiło uroczyste podpisanie umowy o dofinansowanie kluczowego projektu dla Spółki Uzdrowisko Konstancin - Zdrój S.A. i jedynej na Mazowszu miejscowości uzdrowiskowej Konstancina - Jeziornej.


Projekt Uzdrowiska Konstancin - Zdrój S.A. pn. "Rozbudowa i modernizacja infrastruktury uzdrowiskowej Konstancina - Zdrój" należy do Projektów Kluczowych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2007 - 2013. To szansa na powstanie kompleksowego produktu turystycznego w postaci wyspecjalizowanego ośrodka lecznictwa i rekreacji.

Realizacja Projektu umożliwi wyeksponowanie roli Konstancina - Jeziornej jako nowoczesnej miejscowości uzdrowiskowej, łączącej tradycję lecznictwa uzdrowiskowego i rehabilitacji z profilaktyką uzdrowiskową. Działania na rzecz modernizacji i rozbudowy infrastruktury uzdrowiskowej podkreślą również historyczne znaczenie Uzdrowiska, jego niezaprzeczalną renomę i znaną markę, a europejski poziom oferowanych usług będzie stanowił turystyczną wizytówkę Mazowsza.

W ramach Projektu powstanie obiekt pn. Konstancińskie Centrum Hydroterapii - Centrum Medycyny Ekologicznej, harmonijnie wkomponowany w zieleń Parku Zdrojowego bezpśrednio sąsiadującego z działką, na której będzie realizowana przedmiotowa inwestycja.

Unijne dofinansowanie pozwoli na modernizację istniejącej bazy noclegowej, rehabilitacyjnej, leczniczej i rekreacyjnej. Kompleksową adaptację przejdą pomieszczenia i pokoje hotelowe. Powstaną nowe gabinety zabiegowe i lekarskie, fizykoterapii i hydroterapii. W ramach Projektu zaplanowano także budowę basenu o charakterze pływalni z podwodnymi prądami, biczami wodnymi, kaskadą i brodzikiem. Integralnym elementem działalności ośrodka będzie strefa SPA & Wellness oferująca zabiegi pielęgnacyjne na twarz i ciało, oraz strefa wody i saun wraz z częścią fitness. Uzupełnienie ofert stanowić będzie program kulturalno - rozrywkowy, który oprócz powszechnie praktykowanych usług typu koncerty i wernisaże, umożliwi klientom skorzystanie również z usług muzykoterapii i artterapii.

Wartość projektu to 36 mln PLN, z czego dofinansowanie ze środków unijnych i budżetu państwa to łącznie 8,8 mln PLN. Projekt realizowany będzie w okresie od czerwca 2013 r. do czerwca 2015 r.

06 maj
1180 dni temu Czytaj więcej

Koncesja na wydobycie "kopaliny wód leczniczych".

Na mocy decyzji Marszałka Województwa Mazowieckiego "Uzdrowisko Konstancin-Zdrój" S.A. uzyskało koncesję na wydobycie "kopaliny wód leczniczych" czyli słynnej konstancińskiej solanki.

Koncesja weszła w życie z dniem 23 kwietnia 2013 r. i będzie ważna przez kolejne 50 lat.

Solanka stanowi podstawę funkcjonowania jedynego na Mazowszu i jednego z nielicznych w Polsce i Europie inhalatorium na wolnym powietrzu, służącym profilaktyce oddechowej, czyli Konstancińskiej Tężni.

Solanka będzie również wykorzystywana w zabiegach balneologicznych oraz w basenach w Konstancińskim Centrum Hydroterapii, którego budowa rozpocznie się w III kwartale br.

03 kwiecień
1213 dni temu Czytaj więcej

Zarząd Województwa Mazowieckiego podjął decyzję w/s dofinansowania projektu „Uzdrowisko Konstancin – Zdrój” S.A. pn. „Rozbudowa i modernizacja infrastruktury uzdrowiskowej Konstancina - Zdrój”.

Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych poinformowała

 

że w dniu 2.04.2013 r. Zarząd Województwa Mazowieckiego zatwierdził Uchwałę w/s dofinansowania projektu złożonego przez "Uzdrowisko Konstancin - Zdrój" S.A. pn "Rozbudowa i modernizacja infrastruktury uzdrowiskowej Konstancina - Zdrój" znajdujący się w Indykatywnym Wykazie Indywidualnych Projektów Kluczowych dla Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007 - 2013 (IWIPK), Priorytet VI "Wykorzystanie walorów naturalnych i kulturowych dla rozwoju turystyki i rekreacji" dla Działania 6.2 "Turystyka" o łącznej kwocie dofinansowania z EFRR 7.493.028,15 PLN.

05 marzec
1242 dni temu Czytaj więcej

8 MARCA W GALERII KONSTANCJA

Ambicją Restauracji GALERIA KONSTANCJA jest stworzenie miejsca, gdzie wśród dzieł sztuki współczesnej, przy atrakcyjnym menu będzie można  się spotykać, aby podyskutować, posłuchać dobrej muzyki, ciekawej prezentacji lub po prostu poznać się wzajemnie.

Zbliżające się święto 8 marca będzie znakomitą ku temu okazją.

Właśnie wtedy, o godz. 18.30 odbędzie się inauguracyjne spotkanie z nowego cyklu – OSOBOWOŚCI KONSTANCINA. 

Patronat nad tym przedsięwzięciem objął Burmistrz Miasta i Gminy Konstancin - Jeziorna p. Kazimierz Jańczuk.

Na pierwsze spotkanie, 8 marca,  zaproszone zostały Panie, osoby niezwykłe i znaczące.

9 marca, dla Pań, na deskach mini sceny GALERII KONSTANCJA  wystąpi  Tomasz Stockinger, prezentując repertuar ze swojej ostatniej płyty.

05 marzec
1242 dni temu Czytaj więcej

KONCERT MARCELINY

14 lutego, restauracja GALERIA KONCTANCJA gościła Marcelinę, jedną z najciekawszych młodych wokalistek i kompozytorek.

Walentynkowy koncert artystki w kameralnej atmosferze stylowego wnętrza  zachwycił liczną rzeszę przybyłych fanów i sympatyków jej repertuaru.

Marcelina zaprezentowała swoje najnowsze kompozycje i utwory z debiutanckiej płyty.

<< Poprzednia strona 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna strona >>

Uzdrowiska Polskie umożliwiają leczenie i rehabilitację na poziomie europejskim, w oparciu o swoje wyspecjalizowane jednostki uzdrowiskowe. Podstawą naszych działań jest budowanie znaczenia medycyny uzdrowiskowej, wychodzącej naprzeciw zmieniającym się trendom i zwyczajom. Naszą dewizą jest nowoczesne lecznictwo uzdrowiskowe, czyli propagowanie zdrowego i aktywnego stylu życia, eko-medycyna i profilaktyka prozdrowotna.

Zakład Leczniczy "Uzdrowisko Nałęczów" to miejsce, gdzie tradycje uzdrowiskowe znane są już od drugiej połowy XVIII wieku. Miasteczko położone jest w województwie lubelskim ze specyficznym leczniczym mikroklimatem, który sprzyja obniżeniu ciśnienia tętniczego, a bogata w magnez woda znakomicie uzupełnia gospodarkę mineralną organizmu osób narażonych na stres. Kuracje w Nałęczowie to również możliwość leczenia chorób współistniejących np. układu ruchu.

Konstancin Jeziorna to malownicza miejscowośc uzdrowiskowa położona 20 km od centrum Warszawy. Doskonałewalory przyrodolecznicze, lokalizacja wśród wspaniałych lasów sosnowych, czyste powietrze zadecydowały o nadaniu miastu w 1917 statusu uzdrowiska. Konstancin jest jedynym uzdrowiskiem na Mazowszu, w którym tradycje leczenia uzdrowiskowego łączą się z nowoczesną rehabilitacją

Uzdrowisko Iwonicz jest jednym z najstarszych, o ponad 430-letniej tradycji, uzdrowiskiem polskim, które oprócz uznanej renomy, słynie z unikalnego, leczniczego mikroklimatu oraz ekologicznie czystego środowiska naturalnego. Bogate tradycje lecznicze, znakomita kadra medyczna, zabytkowy charakter uzdrowiska z piękną architekturą budynków sanatoryjnych oraz malowniczy krajobraz, to gwarancja dobrego wypoczynku i samopoczucia.

Uzdrowisko Kamień Pomorski - ponad pięćdziesięcioletnia praktyka w zakresie lecznictwa uzdrowiskowego i rehabilitacji oraz wydobywane niezwykle cenne surowce naturalne: solanka i borowina zadecydowały o tym, że kamieńskie uzdrowisko stało się jedną z najwyżej cenionych baz zabiegowych w Polsce.

Facebook

Serwis korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.