Uzdrowisko Nałęczów

Tradycja Zakładu Leczniczego „Uzdrowisko Nałęczów” S.A. sięga już początku XVIII wieku. Szczycimy się najnowszymi osiągnięciami medycyny. Dysponujemy nowoczesnym sprzętem diagnostycznym i wysoko wykwalifikowaną kadrą lekarzy specjalistów i pielegniarek. Pobyt w Uzdrowisku Nałęczów jest szczególnie wskazany przy leczeniu chorób układu krążenia. Tutejszy mikroklimat sprzyja obniżeniu ciśnienia tętniczego a woda Nałęczowianka znakomicie uzupełnia gospodarkę mineralną organizmu oraz osób narażonych na stres. W naszych ośrodkach zapewniamy profesjonalne leczenie osób z chorobą wieńcową, specjalizujemy się w rehabilitacji chorych po operacjach i incydentach kardiologicznych. Wykonujemy ponad 80 rodzajów zabiegów przyrodoleczniczych i rehabilitacyjnych we własnej bazie zabiegowej. Od kwietnia 2009 możemy się również pochwalić jedną z pierwszych w woj. lubelskim kriokomorą.

Uzdrowisko Konstancin

Uzdrowisko Konstancin-Zdrój oferuje diagnostykę, rehabilitację, leczenie i wypoczynek w prestiżowym otoczeniu konstancińskich pereł architektury z początku dwudziestego wieku. Obiekty uzdrowiskowe położone są w bezpośrednim sąsiedztwie gęsto zadrzewionych lasów sosnowych oraz malowniczego Parku Zdrojowego. Uruchomiona w 1979 roku tężnia solankowa, znana z dobroczynnego wpływu na drogi oddechowe, dolegliwości natury alergicznej i nerwowej, co roku gości setki kuracjuszy. Uzdrowisko w Konstancinie specjalizuje się w rehabilitacji kardiologicznej i neurologicznej, a także w zabiegach przyrodoleczniczych. Z czasem rozwijać się tu będą przede wszystkim rozmaite gałęzie medycyny naturalnej, zgodnie z wiarą w słuszność harmonijnego łączenia metod terapeutycznych pochodzących z różnych tradycji leczniczych. Już niedługo do istniejących budynków dołączy Konstancińskie Centrum Hydroterapii wraz z Instytutem Medycyny Ekologicznej – mazowiecką wizytówką lecznictwa integracyjnego. Konstancin-Zdrój może się poszczycić niezwykle dogodną lokalizacją: znajduje się ok. 20 km od stolicy, w samym centrum Polski. Jest jedynym zakładem uzdrowiskowym na Mazowszu i jednym z najstarszych w kraju.

Uzdrowisko Kamień Pomorski

"Uzdrowisko Kamień Pomorski" S.A. słynie z lecznia chorób narządu ruchu, chorób reumatologicznych, neurologicznych i schorzeń układu krążenia. Specjalnością Uzdrowiska jest także wczesna rehabilitacja kardiologiczna po zawale mięśnia sercowego oraz wczesna rehabilitacja ortopedyczna. Prowadzona jest tutaj również – w ramach pobytów komercyjnych – rehabilitacja kobiet po mastektomii. Oferta Uzdrowiska to także: turnusy fitness, zabiegi borowinowe, kąpiele, inhalacje, elektrolecznictwo, światłolecznictwo, wodolecznictwo, masaże, gimnastyka lecznicza i basen rehabilitacyjny.

Kamień Pomorski – siedziba gminy i powiatu – to 10 – tysięczne misto położone malowniczo nad brzegiem Zalewu Kamieńskiego w odległości ok. 5 km od Bałtyku. Nazwa tego jednego z najstarszych miast na Pomorzu Zachodnim wywodzi się od potężnego głazu narzutowego, leżącego przy północnym brzegu Wyspy Chrząszczewskiej. Współczesne oblicze miasta to przede wszystkim: turystyka, lecznictwo uzdrowiskowe, rekreacja i wypoczynek. Sąsiedztwo akwenów stanowi dodatkowy atut dla miłośników żagli, wioseł czy amatorów wędkowania.  

Uzdrowisko Iwonicz

Dzięki walorom klimatycznym Iwonicza-Zdroju i bogatym w składniki mineralne wodom leczniczym, „Uzdrowisko Iwonicz” S.A. wyspecjalizowało się w leczeniu i rehabilitacji osób ze schorzeniami neurologicznymi, ortopedyczno-urazowymi, reumatologicznymi, układu trawienia oraz górnych dróg oddechowych.
Uzdrowisko znane jest również z leczenia łuszczycy prowadzonego przy współpracy z Zespołem Naukowo-Klinicznym „IWOLANG” Uzdrowiskową Kliniką Dermatologiczną. Połączenie tradycyjnego leczenia uzdrowiskowego z nowoczesnymi metodami farmakologicznymi pozwala we wszystkich przypadkach na usunięcie zmian chorobowych i zapewnia dłuższe remisje niż po innych metodach leczenia.
Uzdrowisko prowadzi także rehabilitację kobiet po mastektomi zapewniając przede wszystkim szeroko rozumiane wsparcie psychofizyczne.
Ponadto w „Uzdrowisko Iwonicz” S.A. wykonywane są badania densytometryczne pozwalające ocenić gęstość kości w dowolnym miejscu szkieletu oraz zdiagnozować osteoporozę.
W ofercie Uzdrowiska znajduje się wiele zabiegów leczniczych z zakresu balneoterapii, hydroterapii, kinezyterapii, fizykoterapii i masażu.

Uzdrowiska Polskie umożliwiają leczenie i rehabilitację na poziomie europejskim, w oparciu o swoje wyspecjalizowane jednostki uzdrowiskowe. Podstawą naszych działań jest budowanie znaczenia medycyny uzdrowiskowej, wychodzącej naprzeciw zmieniającym się trendom i zwyczajom. Naszą dewizą jest nowoczesne lecznictwo uzdrowiskowe, czyli propagowanie zdrowego i aktywnego stylu życia, eko-medycyna i profilaktyka prozdrowotna.

Zakład Leczniczy "Uzdrowisko Nałęczów" to miejsce, gdzie tradycje uzdrowiskowe znane są już od drugiej połowy XVIII wieku. Miasteczko położone jest w województwie lubelskim ze specyficznym leczniczym mikroklimatem, który sprzyja obniżeniu ciśnienia tętniczego, a bogata w magnez woda znakomicie uzupełnia gospodarkę mineralną organizmu osób narażonych na stres. Kuracje w Nałęczowie to również możliwość leczenia chorób współistniejących np. układu ruchu.

Konstancin Jeziorna to malownicza miejscowośc uzdrowiskowa położona 20 km od centrum Warszawy. Doskonałewalory przyrodolecznicze, lokalizacja wśród wspaniałych lasów sosnowych, czyste powietrze zadecydowały o nadaniu miastu w 1917 statusu uzdrowiska. Konstancin jest jedynym uzdrowiskiem na Mazowszu, w którym tradycje leczenia uzdrowiskowego łączą się z nowoczesną rehabilitacją

Uzdrowisko Iwonicz jest jednym z najstarszych, o ponad 430-letniej tradycji, uzdrowiskiem polskim, które oprócz uznanej renomy, słynie z unikalnego, leczniczego mikroklimatu oraz ekologicznie czystego środowiska naturalnego. Bogate tradycje lecznicze, znakomita kadra medyczna, zabytkowy charakter uzdrowiska z piękną architekturą budynków sanatoryjnych oraz malowniczy krajobraz, to gwarancja dobrego wypoczynku i samopoczucia.

Uzdrowisko Kamień Pomorski - ponad pięćdziesięcioletnia praktyka w zakresie lecznictwa uzdrowiskowego i rehabilitacji oraz wydobywane niezwykle cenne surowce naturalne: solanka i borowina zadecydowały o tym, że kamieńskie uzdrowisko stało się jedną z najwyżej cenionych baz zabiegowych w Polsce.

Facebook

Serwis korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.